Domčeky pre deti > Novinky > Požiadavky na detské domčeky

Požiadavky na detské domčeky

Deti milujú hry vonku a rodičia by ich nikdy nemali nútiť, aby zostávali doma, keď je vonku pekné počasie. Môžete sa obávať toho, že sa vaše dieťa zraní alebo sa bude hrať na špinavej zemi. Našťastie existujú možnosti, ako sa môže dieťa zabaviť vonku a pritom byť v bezpečí.

Ktoré dieťa netúži po svojom vlastnom domčeku? Miesto, v ktorom sa môžu zahrať s ostatnými deťmi a zároveň byť vonku na záhrade a blízko rodičom. Preto sú domčeky pre deti také obľúbené a rodičia si dávajú záležať na správnom výbere. V súčasnej dobe existuje nesmierne množstvo detských domčekov, ktoré ponúkajú rôzne možnosti. V minulosti boli kvalitné drevené domčeky takmer nedostupné. Ceny boli pre väčšinu rodín privysoké, no šikovní oteckovia si poradili po svojom. Bezpečnosť domčeka závisela od zručnosti otecka. Dnes sú domčeky dostupné v rôznych materiáloch, motívoch, farbách a dizajne.

Materiál pre detský domček

Niektorí rodičia si možno pamätajú časy, keď sa hrávali vonku v drevených domčekoch a donekonečna rozoberali svojich kamarátov alebo si plánovali výpravu za dobrodružstvom. Pokiaľ áno, tak si možno pamätajú aj trčiace klince z jednotlivých dosiek a nepríjemné triesky, ktoré sa im dostali pod kožu. Dnes je situácia úplne iná a existuje veľký výber kvalitných domčekov so špeciálnou povrchovou úpravou anti UV, ktorá je veľmi odolná voči slnečným lúčom. Takisto dobre odolávajú aj nepriaznivým poveternostným podmienkam. Technológie idú dopredu a dieťa si zaslúži domček, v ktorom sa môže bez obáv hýbať a naháňať. Pravdaže, existujú aj drevené domčeky pre deti, ale treba sa o ne starať, ošetrovať drevo proti škodcom a nadmernej vlhkosti. To zaberá veľa času a ten rodičia často nemajú.

Drevené domčeky pre deti
Drevené domčeky podliehajú rýchlejšie zubu času ako odolné plastové domčeky.

Sety detských domčekov

Existuje veľa typov detských domčekov. Rodičia vyberajú samozrejme podľa ceny, ale hľadieť by mali aj na to, koľko majú detí, akú majú veľkú záhradu a či sa im neoplatí kúpiť rovno detský set domčekov s doplnkovými hračkami za zvýhodnenú cenu. Existujú rôzne Sety detských domčekov s kuchynkami, šmykľavkami, pieskoviskami, hojdačkami a mnohými inými krásnymi  hračkami. Výhodou detského setu domčekov je nielen výhodná cena, ale aj dizajn a farby jednotlivých hračiek, ktoré spolu ladia a tvoria nerušivý prvok každej záhrady. Príklad moderného detského domčeku pre deti si môžete pozrieť na videu nižšie.

 

Navigácia